Bakuchiol w mojej pielęgnacji i dlaczego wracam do Oskia Super 16 Advanced Nutri-Active Collagen SerumPomysł włączenia bakuchiolu narodził się ponad 3 lata temu, gdy zaczęłam zagłębiać się w ofertę angielskiej firmy Oskia. Zdecydowałam, że pora bliżej poznać Oskia Super 16 Advanced Nutri-Active Collagen Serum i dowiedzieć się też więcej na temat bakuchiolu. Było to bardzo udane spotkanie, używałam go z przyjemnością. Myślę, że w dużym stopniu też pomógł mi przejść łagodniej przez uwrażliwienie podczas kuracji retinolem Liq CR, który w tamtym czasie wprowadzałam jako totalną dla mnie nowość. Na bazie posiadanej wiedzy na temat bakuchiolu, nie było przeciwwskazań.

Od tamtej pory przybyło kosmetyków z tym składnikiem, ale jak zwykle to bywa, mało która firma podaje stężenie. Wiadomo, że sugerowane stężenie to od 0,5% do 1% stężenia bakuchiolu, ale dopóki firma nie zamieści takiej informacji możemy tylko przewidywać. Różne są także formuły samych produktów, i tak jak na Instagramie jedna z dziewczyn (@katmag76 pozdrawiam :)) przypomniała mi Bakuchiol Booster z Bybi Natural Skincare (zawiera 1% bakuchiolu w skwalanie), bardzo prosty i krótki skład (pojemność 15 ml w cenie £12). Z kolei Indeed Labs oferuje Bakuchiol Reface Pads, tylko z kolei nie podaje i nie udziela informacji odnośnie stężenia (otrzymałam odpowiedź odmowną ze względu na formułę, jednak dalsza część korespondencji wskazuje na maksymalne dopuszczalne stężenie - aczkolwiek z dużym naciskiem na wskazuje, nie zapewnia ;)) REN Bio Retinoid Anti-Wrinkle Concentrate Oil także brak informacji. Bakuchiol znajduje się także w kosmetykach Bandi, lecz po raz kolejny, brak podanego stężenia - seria EcoFriendly Care (min. Lekka emulsja nawilżająca, Kojący krem przeciwzmarszczkowy) czy choćby Koktajl olejowy z aktywną witaminą C z serii C-Active Care (gdzie też jego pozycja wg INCI nie wskazuje na maksymalną zawartość). Postanowiłam też napisać z pytaniem do firmy Oskia i czekałam mając nadzieję, że otrzymam jasną i czytelną wiadomość bez ściemniania i zastawiania się tajemnicami handlowymi. Nie zwiodłam się się! Oskia Super 16 Advanced Nutri-Active Collagen Serum zawiera 1% stężenie bakuchiolu i zdecydowano, że będzie to maksymalnie rekomendowana wartość. Dlaczego tak bardzo upieram się przy ofercie Oskia? Głównie dlatego, że poza bakuchiolem w składzie znajduje się ekstrakt z opuncji figowej, kwas hialuronowy, witamina C & E, ekstrakt z korzenia Punarnava (Boerhavia Diffusa Root Extract) który ma długotrwałe działanie łagodzące i wspomaga redukować zaczerwienienia, kompleks nawilżający OMC (opracowany przez Oskia) w połączeniu z ekstraktem z wodorostów (Chondrus Crispus Seaweed Extract) oraz korzenia cykorii ma zapewnić dodatkową porcję nawilżenia, zmiękczenia i odświeżenia. No i najważniejsze, tak jak w całej ofercie, tak i tutaj występuje dimetylosulfon (MSM) - organiczna pochodna siarki, która min. zmniejsza zaczerwienia i stany zapalne (skupiałam się na tym składniku przy TEJ okazji).


Pewnie wiele osób zapyta, ale o co chodzi i dlaczego stawiam taki nacisk akurat na niego. Odpowiedź jest prosta, jest to związek posiadający zalety retinolu pozbawiony efektów ubocznych podczas stosowania. Na łamach British Journal of Dermatology znajdziecie wiele artykułów na jego temat. Zachęcam do zapoznania się z nimi, bo to naprawdę bardzo ciekawy składnik i mam nadzieję, że na rynku pojawią się różne opcje z jego udziałem. Zależało mi, by to było serum/koncentrat/emulsja o innej konsystencji niż olejowa. Dlatego też brałam pod uwagę zakup płatków i być może je kupię kiedy Boots ponownie obniży na nie cenę. Nie mam ciśnienia, a skoro już było promo z obniżoną ceną o 1/3, to dlaczego kupować w podstawowej ;) Na chwilę obecną najbardziej odpowiada mi serum Oskia, od konsystencji przez właściwości po wydajność. Minusem może być cena (pełnowymiarowe opakowanie 30ml kosztuje £88), jednak od czego jest dobra oferta, zwłaszcza że regularnie u nich pojawia się -20%, ponadto dla mniej zdecydowanych jest możliwość zakupu miniatury 5,5 ml/ £20. Zamierzam włączyć to serum tuż po zakończonej kuracji retinolem Liq CR i za parę miesięcy na pewno pojawi się pełna recenzja. Pokażę wtedy też z czym łączyłam i co jeszcze znalazło się w moim zestawie wiosenno-letnim :)

Kogo jeszcze interesuje wpływ bakuchiolu na skórę? :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...