Ulubieniec: Alterna Bamboo Smooth Anti-breakage Thermal Protectant Spray /recenzja/


Kupiłam go z myślą, że stanie się tymczasowym załataniem dziury ;) Akurat nie było mojego faworyta Caviar Perfect Iron Spray /recenzja/ a dzisiaj śmiało mogę napisać, że Iron Spray idzie do kąta ;)

Wydajność tego produktu jest niebywała, opakowanie starczyło mi na 10 miesięcy. Idealną porcją na jedno zastosowanie są dwie, góra trzy porcje przy mojej długości oraz gęstości włosów. Nie stosowałam go może codziennie, ale regularnie. Zacznę od tego, że ma bardzo ciekawą konsystencję - niby pianka, niby mus. 

Dozownik w formie sprayu pozwala na zastosowanie bezpośrednio na włosy lub na dłonie. Ja wybierałam tę drugą opcję. Gdybym miała gęste, grube włosy pewnie ta pierwsza forma byłaby lepsza, ale moje włosy są miękkie i choć jest dużo, to są cienkie. Łatwiej jest mi rozetrzeć produkt w dłoniach i nałożyć na włosy niż aplikować go bezpośrednio z opakowania. Przy czym sam dozownik ma dość ograniczoną średnicę, jest skoncentrowany i jestem pewna, że używając go w tradycyjny sposób nie miałabym takiej kontroli nad ilością.


Bamboo Smooth Anti-breakage Thermal Protectant Spray (dłuższej nazwy już nie mogło być :D) świetnie wygładza włosy, nadaje im połysku, odświeża kolor (sprawdzone pomiędzy dłuższymi odstępami w farbowaniu), nie obciąża włosów, wspomaga ułożenie fryzury i skraca czas modelowania (przy pomocy suszarko-lokówki w moim przypadku), nie przyspiesza przetłuszczania. Dodatkowym bonusem stało się podkreślenie skrętu, kiedy zostawiam włosy do wyschnięcia bez udziału suszarki. Kosmyki układają się w zgrabne fale bez efektu puszenia. Przy jego udziale nie mam też problemu z rozczesaniem włosów, grzebień gładko sunie po włosach i mam ten komfort, że mogę sobie odpuścić np. użycie odżywki lub maski. Co więcej, włosy zyskują dodatkową porcję nawilżenia, objętości.


Z funkcji termoochronnej wywiązuje się bez zarzutu, oczywiście podcinanie końcówek to mus, ale włosy zyskały na elastyczności i sama fryzjerka zauważyła, że pomiędzy ostatnimi cięciami widać różnicę. Czy to tylko zasługa tego produktu, czy też całej pielęgnacji? Ciężko ocenić. Wychodzę z założenia, że na efekt końcowy pracuje kilka czynników, nie tylko jeden.


Jestem na TAK. Pojemność 125 ml, cena ok. 20 funtów. Wydajny, działa zgodnie z przeznaczeniem. Nie trafiłam na nic podobnego, co mogłabym postawić na półce w zamian i używać z zadowoleniem. Tym razem Alterna zaskoczyła mnie niesamowicie! :)

5/5*
Pozdrawiam :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...