Pai Skincare Camellia & Rose Gentle Hydrating Cleanser /recenzja/


W zeszłym roku miałam przyjemność poznać i podzielić się wrażeniami odnośnie jednego z najlepszych na rynku olejów z dzikiej róży, mowa o Rosehip BioRegenerate Oil marki Pai Skincare /recenzja/ Dzisiaj zapraszam do lektury czyścika Camelilia & Rose Gentle Hydrating Cleanser, który nie jest mniej popularny niż kultowy olej :)

Brytyjska marka zyskuje coraz większą popularność i patrząc na ofertę wcale mnie to nie dziwi :)
Camellia & Rose Gentle Hydrating Cleanser był jednym z urodzinowych prezentów od Simply_a_woman :* Kinga dobrze wiem, że lubię tego typu produkty i prezent ogromnie mnie ucieszył! Nie czekałam także zbyt długo, by zaprosić go na półkę.


Czyścik otrzymujemy w komplecie z muślinową szmatką, całość zapakowana w eleganckim kartoniku na którym znajdziemy wszelkie pożądane informacje. Masywny pojemnik, porządnie wykonany, pompka działa bez zarzutu od początku do końca.
Przeznaczony dla cery suchej, wrażliwej. Producent rekomenduje go do mycia twarzy jak i usuwania makijażu, w tym także i makijażu oczu.


Cena opakowania to £28.00 za 100 ml


Konsystencja Camellia & Rose Gentle Hydrating Cleanser przypomina lekki krem i może spodobać się wszystkim, którzy lubią mleczka do demakijażu. Nie jest tłusty, ani okluzyjny. Gładko rozprowadza się na skórze, dobrze rozpuszcza makijaż na twarzy (wypróbowane w wielu wariantach) ale z demakijażem oczu radzi sobie średnio. O ile usunie cienie, żel bądź kredkę do brwi, tak przy tuszu, eyelinerze i kredkach jest opornie. Spróbowałam kilka razy i stwierdziłam, że jednak do zmywania makijażu z oczu wolę dwufazy. Są szybkie i skuteczne. Pai nie wpisało się w moje preferencje.


Szmatkę zastąpiłam płatkami jednorazowymi i nie ruszałam jej. Wolę rozwiązania jednorazowe. Dwie lub trzy porcje w zupełności wystarczają do idealnego rozpuszczenia kosmetyków kolorowych, podczas delikatnego masażu widać jak zachodzi cały proces. Potem zwilżam płatek w ciepłej wodzie i przy jego pomocy usuwam produkt ze skóry. Zostawia bardzo przyjemne uczucie, cera jest odświeżona, miękka o jednolitym kolorycie. Nie ma mowy o jakimkolwiek tarciu bądź problemach z usunięciem podkładu, różu, brązera, korektora. Nie jest natomiast wystarczający, ponieważ dla pewności warto powtórzyć czynność korzystając z mniejszej porcji bądź sięgnąć po płyn micelarny, żel itd. co kto lubi :) Jest to dobry czyścik do dwuetapowego oczyszczania twarzy, który w moim odczuciu nadaje się wyłącznie do twarzy.

Ziołowy zapach umila użytkowanie - najbardziej czuć w nim geranium wymieszane z różą. Nie jest zbyt intensywny w mojej ocenie.

Największy zarzut mam wobec wydajności, zwłaszcza jej braku. Niestety 100 ml przy regularnym korzystaniu znika bardzo szybko. Sugerowane 2 bądź 3 porcje, to absolutne minimum. Nie ma opcji, by na tym oszczędzać nawet przy bardzo delikatnym makijażu. Dla porównania, gdy sięgałam po czyścik rano potrzebowałam dwóch porcji produktu do usunięcia resztek z nocnej pielęgnacji. W związku z tym, Camellia & Rose Gentle Hydrating Cleanser staje się dość kosztownym rozwiązaniem. Jeżeli chciałabym wracać do niego regularnie, musiałabym kupować go średnio co trzy tygodnie. £28.00 na jeden z czyścików staje się mało ekonomicznym rozwiązaniem. W sprzedaży jest także wariant o pojemności 200 ml w cenie £38.00, co nadal nie do końca mnie przekonuje - do tego zmiana opakowania/dozownika nie zachęca mnie zbytnio. Nie zaliczam się do łowczyń promocji, ale jeżeli będę chciała wrócić do tego produktu zdecydowanie poczekam na dobrą ofertę. W cenie regularnej nie opłaca mi się po niego sięgać zwłaszcza, że mocnym rywalem są np. Alpha-H Balancing Cleanser /recenzja/, Oskia Renaissance Cleansing Gel /recenzja/ Myślę, że zagości u mnie od czasu do czasu i jestem ogromnie zadowolona z poznania jego właściwości, bo tymi zjednał sobie moją sympatię. I w taki oto sposób nie powiedziałam ostatniego słowa w temacie pielęgnacji Pai Skincare. Następna recenzja tej marki będzie dotyczyła maski Rosehip Bioregenerate Rapid Radiance Mask.


3/5* słaba wydajność, nie radzi sobie z kosmetykami do makijażu oczu i w relacji cena/pojemność/wydajność nie sposób ocenić go wyżej.  

Pozdrawiam :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...