Moje rozczarowanie: Stila Stay All Day Liquid Lipstick odcień Patina /recenzja/


W zeszłym roku powróciła myśl, by kupić płynną matową pomadkę w stylu long lasting. Wszystko za sprawą Dusty Rose z ABH, ale nie byłam pewna, czy warto zabiegać o nią ze względu na utrudnioną dostępność. Postanowiłam skupić się na zbliżonych odcieniach. Na pierwszy ogień poszła Sephora Cream Lip Stain in Marvelous Mauve 13 - piękny kolor nie przekonał mnie do regularnego używania, wyjątkowo silnie przesuszała mi usta. W rezultacie po kilku użyciach poszła w świat. Zanim jednak po nią sięgnęłam kupiłam Stila Stay All Day Liquid Lipstick w odcieniu Patina (dusty rose). I to jej dzisiaj poświęcę ten wpis :)


Firma obiecuje:
" The sophisticated older sister to Stila’s best-selling Lip Glaze, we’re delighted to bring you Stay All Day Liquid Lipstick. With a creamy, semi-matte finish, the nourishing formula is densely pigmented to grant you a show-stopping pout that stays perfect for up to six hours. Vitamin E and avocado oils condition lips to keep them kissably soft and hydrated, while the lightweight texture feels barely there while injecting some low maintenance, high-impact glamour to your day-to-day beauty look."


Opakowanie o pojemności 3 ml w cenie £16.00
PAO 12M


Nie podoba mi się, że tuż po każdorazowym wyciągnięciu z opakowania na całej długości aplikatora znajduje się produkt. Z biegiem czasu ciężko nad tym zapanować, a przypadkowo pozostawione ślady są trudne do usunięcia na szybko ze skóry. Zakończenie aplikatora pozwala na precyzyjne obrysowanie ust oraz ich wypełnienie, niemniej jednak trzeba uważać. Pomimo przyjaznej obsługi pomadka szybko zasycha i jeżeli chcemy wyrównać kolor/warstwę nie wygląda to dobrze. Co ciekawe, ma tendencję do przenoszenia się poza kontur ust - finalnie wygląda to tak, jak nieudolnie nałożona konturówka. Po jakimś czasie ten odcień jaśnieje. Ostatecznie możemy pochwalić się ustami a'la klaun... Kolejną wadą jest duże odznaczanie się czerwieni wargowej od wewnętrznej strony ust. Osobiście bardzo tego nie lubię i wybieram kosmetyki, które dają efekt płynnego przejścia.
Potrafi osadzać się na zębach.


Brakuje mi też miękkości w jej wykończeniu, podkreśla wszelkie bruzdy i załamania skóry na wargach. Co gorsza w trakcie noszenia w ciągu dnia zaczyna pękać i tworzy cudne prześwity w stylu spękanej ziemi od słońca... Zanika od środka pozostawiając mocno zarysowany kontur ust. Nie wygląda to dobrze. Na dodatek nie jest tak łatwo ją usunąć (tzn. jej resztki) i najlepiej mieć przy sobie preparat dwufazowy.
Podczas jedzenia i picia zostawia widoczne ślady, choć nie są one takie jak w przypadku kremowych pomadek.

Plus za brak wysuszania moich ust. Pomadka nie powoduje dyskomfortu, o dziwo skóra warg ma się bardzo dobrze w trakcie jak i po zmyciu. Nie pojawiło się podrażnienie, suche skórki. Nie odnotowałam też ściągnięcia skóry w trakcie zanikania produktu.


Wersja dla leniwych ;)


Podsumowując, świetny kolor, lecz formuła nie dla mnie. Nie jestem zadowolona z tej pomadki. Nadal zastanawiam się nad zakupem Dusty Rose z ABH, i to chyba będzie ostatni typ z tego przedziału ;)

2/5* za kolor i brak wysuszania.

Pozdrawiam :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...