Tweezerman Smooth Finish Facial Hair Remover, sprężyna do depilacji


Lubię użyteczne gadżety, choć pewnie te dwa określenia nie do końca ze sobą współgrają ;))) Niemniej zwracam uwagę na to, by połączyć przyjemne z pożytecznym a Tweezerman Smooth Finish Facial Hair Remover  takim się stał. Jest to mój osobisty hit, który odmienił moją twarz :D Nazwa długa, ale krótko mówiąc jest to sprężyna do depilacji. Nadal brzmi kosmicznie, lecz pewnie te z was, które podobnie jak mnie dręczy problem meszku, drobnych włosków bądź wąsika doceni tego typu rozwiązanie. Jest wiele wariantów sprężyn tego typu, różnią się kształtem, nazwą itd. Mam słabość do marki Tweezerman, jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jej produktach. Jakość idzie w parze z ceną, bo większości przypadków te akcesoria do tanich nie należą. W moim przekonaniu warto wydać więcej, zwłaszcza gdy tego typu ustrojstwo będzie miało bezpośredni kontakt ze skórą. A taki jest.


Używam tej sprężyny od ponad roku i postanowiłam, że jest to dobra pora by podzielić się kilkoma uwagami na jej temat. Wybrałam wariant z pęsetą w komplecie, różnica w cenie była niewielka a z kolei tego typu narzędzie przydaje się zawsze.

Oczywiście zawsze możemy udać się do salonu kosmetycznego. Wybór zależy od nas :)


Cena £20.00, dostępność Boots, sklepy internetowe np. Lookfantastic


Zestaw otrzymujemy w etui ze sztucznego tworzywa i muszę przyznać, że choć początkowo myślałam o wyrzuceniu go, to zostawiłam i służy mi z powodzeniem. Co prawda nie miałabym nic przeciwko, gdyby firma postarała się nieco bardziej, ale w końcu nie każdy ma takie oczekiwania ;) Dołączono czytelną instrukcję wraz z grafiką co i jak - myślę, że dla każdego jest to czytelne. Na wypadek wątpliwości YT sluży wieloma recenzjami :))


Czy to boli? - takie pytanie pada najczęściej, gdy mówię lub pokazuję sprężynę. To zależy od kilku czynników, jaka jest nasza tolerancja bólu, jaką długość mają nasze włoski/meszek i na których partiach twarzy chcemy wykorzystać nasz gadżet. Na początku musiałam się oswoić, to coś w stylu depilacji brwi - wstęp nie jest przyjemny i nie każdy lubi, z czasem staje się on kolejną rutynową czynnością. I tutaj jest identycznie. Tolerancja wzrasta wraz z każdym kolejnym etapem. Poza tym zabieg można zawsze podzielić na części, co też robiłam przez pierwsze miesiące. Na początku pojawiało się delikatne zaczerwienienie skóry, co nie dziwi, bo przecież usuwamy owłosienie. Tego typu depilacja zdecydowanie osłabia i spowalnia proces odrastania włosków - wyrywamy je z cebulkami. Do tego od kilku miesięcy włączyłam Inhibitif Face Serum The Chemisty Brand, które pokazywałam TUTAJ i myślę, że to było świetnym pomysłem. Serum nie tylko spowalnia odrastanie włosków dzięki zawartości dihydromirycetyny, ale jednocześnie koi i łagodzi ewentualne podrażnienie, zaczerwienienie. Połączone "siły" w ogólnym podsumowaniu oceniam na plus. Jednak muszę tutaj zaznaczyć, że moje włoski są bardzo jasne, praktycznie niewidoczne, miękkie i łatwe "w obsłudze".


Smooth Finish Facial Hair Remover  łatwo się czyści, do dezynfekcji używam płynu Octenisept /KLIK!/. Przechowuję go w firmowym pudełku i pomimo, że od zakupu upłynęło wiele miesięcy nadal jest jak nowy. Zaliczam go do udanych inwestycji.


Niektórzy przestrzegają, że przy tego typu samodzielnej depilacji z wykorzystaniem sprężyny pojawia się nieestetyczny odrost, wrastanie włosków, podrażnienia itd. Nie kwestionuję tego. Natomiast przy zachowaniu podstaw higieny, dezynfekcji i prawidłowym podejściu do zabiegu nie odnotowałam żadnych przykrych niespodzianek. Pewnie gdybym miała ciemne włoski, bardziej sztywne wybrałabym np. laser, lecz jak na moje potrzeby sprężyna zdaje egzamin. 


Na zakończenie słowo odnośnie pęsety, która może wyglądać mało precyzyjnie i nieco topornie, to w rzeczywistości tak nie jest. Świetnie spełnia swoje zadanie i wbrew pozorom jest pomocna przy depilacji brwi. Różni się od innego modelu Tweezerman jaki posiadam oraz od tej z HD Brows /recenzja/ ale mogłabym kupić ją ponownie gdyby zaszła taka potrzeba.Pozdrawiam serdecznie :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...