Pestle & Mortar Renew Illuminating Lightweight Gel Cleanser & Pure Hyaluronic Serum/ żel do mycia twarzy & serum hialuronowe - początek końca ;)


Pierwszymi wrażeniami dzieliłam się podczas wprowadzenia KLIK! Myślę, że dla większości określenie "pierwsze wrażenia" jasno sygnalizuje zawartość wpisu, bez względu na temat. Po czasie dłuższym niż miesiąc, następuje budowanie recenzji, a dokładnie zbieranie materiału :D Jednak od pierwszych wrażeń wszystko się zaczyna. Do oferty marki podeszłam z ogromnym entuzjazmem, lecz niestety nie trafiła ona w moje potrzeby. Kupiony zestaw miał stanowić spójną całość: balsam do mycia twarzy, serum z kwasem hialuronowym oraz krem nawilżający. Nic wymyślnego, nic co nie mogłoby się teoretycznie nie sprawdzić. A jednak coś nie zagrało (trochę dużo tego "nie" ;)))

Dzisiaj skupię się na Renew Illuminating Lightweight Gel Cleanser & Pure Hyaluronic Serum, przy czym to nie będzie żadna recenzja, a jedynie próba podsumowania wielu prób/szans w różnych wariantach. Najszybciej poddałam się przy żelu do mycia twarzy, żel HA towarzyszył mi przez kilka tygodni i zużyłam go ok. połowy z podstawowej pojemności 30 ml. Krem stanowi oddzielną historię, nie pozbawioną wad i zawiłości losu LOL ale o nim przy innej okazji.


Renew Illuminating Lightweight Gel Cleanser - przeżyję wymóg stosowania pomocnika (szmatka/płatek itd.) lecz nie podoba mi się jego zapach (wyjątkowo mnie męczy, dziwna cytrusowa woń) a najgorsza jest powłoka jaką pozostawia na skórze. Nie czuję obiecanego odświeżenia i oczyszczenia, choć z reguły sięgałam po żel rano, kiedy to nie stało przed nim szczególne wyzwanie. Wieczorem z kolei samo oczyszczenie przeobrażało się z dwóch etapów w trzy... Za każdym razem musiałam sięgnąć po dodatkowy kosmetyk, który usuwał mało komfortową warstwę. Dozownik też nie wpisał się w moje potrzeby, o ile przy kremie sprawdza się, tak tutaj nie do końca. Z czasem też zaczęłam podejrzewać go o przesuszenie skóry. Jak potem się okazało, nie on jeden tak działał. Starałam się po niego sięgać regularnie, ale w pewnym momencie poddałam się. Intuicja mnie nie zwiodła - pierwsze wrażenia zostały podtrzymane i moja niechęć rosła wraz z każdym kolejnym użyciem. Pielęgnacja ma stanowić przyjemność a nie drogę przez mękę ;)


Pure Hyaluronic Serum, serum z kwasem hialuronowym od którego za wiele nie oczekiwałam. Moim faworytem cały czas jest NIOD MMHC /prezentacja/ i nie zanosi się na zmiany, jednak dzisiaj nie o nim, a o Pure Hyaluronic Serum Pestle & Mortar. Początkowo nic nie zapowiadało, że akurat TO serum okaże się złoczyńcą ;) Konsystencja przyjemnie żelowa, nie ściąga skóry - naprawdę komfortowo się go używało, choć dalekie było od MMHC. Pierwsze pojawiły się suche skórki, które naprawdę mnie zaskoczyły, ponieważ poza trójką z P&M nic nowego nie wprowadzałam, co mogłoby mnie tak urządzić. W następnej kolejności wystąpiło ściągnięcie skóry na obszarach naczynkowych, a kiedy wokół ust skóra stała się przesuszona wiedziałam, że serum samo w sobie robi więcej szkody niż korzyści. Zaczęłam mieszać z nim oleje bądź mieszanki olejowe i objawy zniknęły. Niemniej przekonałam się, że serum w połączeniu z kremem P&M nie daje oczekiwanego komfortu, a z kolei skóra była na tyle przesuszona i krem sam w sobie nie pokazał się od dobrej strony (o nim będzie szerzej za kilka miesięcy). W taki sposób wytropiłam skąd takie wrażenia o których pisałam poprzednio. Zmiana nastąpiła w momencie, gdy mieszałam serum z olejem, dawałam inny produkt lub sięgałam po MMHC. Dlatego żegnam się Pure Hyaluronic Serum i szczerze mówiąc nie mam już nawet ochoty na testowanie tego typu produktu z innych firm. W ofercie NIOD pojawił się Multi-Molecular Hyaluronic Complex 2 (yay!!!), który niebawem zagości u mnie na półce i z chęcią porównam go z klasycznym MMHC  :)


Jak widać żel w połączeniu z serum i na dokładkę z kremem nie pokazały się ze swojej dobrej strony. Dłuższe testowanie nie miało sensu i zrezygnowałam. Zostawiłam jedynie krem, po który sięgam z przyjemnością (po zmianie żelu oraz produktów do mycia twarzy). Ze względu na swoją formułę oraz konsystencję jest dobrym nawilżaczem na okres wiosenno-letni do wczesnej jesieni, potem może okazać się zbyt delikatny. Będę miała okazję to sprawdzić, więc na pewno nie zabraknie o nim mini relacji bądź krótkich wstawek na FB lub IG.

Mało trafione zakupy przebolałam, po raz kolejny przekonałam się, że jestem w gorącej wodzie kąpana :DDD a cierpliwość nie zawsze jest moją mocną stroną. W końcu chciałam przekonać się na własnej skórze o cudownej mocy produktów Pestle & Mortar ;) Rezultat? 1:2, mogło być gorzej, ale też mogło być lepiej ;) Ryzyko wpisane w ciekawską naturę :D

Pozdrawiam serdecznie :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...