Moja kolekcja perfum: Les 4 Saisons Red Sea M. Micallef


Zakup niemalże w ciemno, nie biorąc pod uwagę kilku kropli na dnie fiolki, która przeleżała wiele tygodni porzucona na dnie szuflady. To dziwna kompozycja, ponieważ teoretycznie NIC nie mogło tutaj zagrać, a jednak!

Z czym może kojarzyć mi się Red Sea patrząc na nuty zapachowe? Jakby wbrew nazwie, zamykam oczy i czuję gorący pustynny wiatr, suchy, lekko duszący i gryzący w gardło. Gorący piasek parzy w stopy. Spryskuję nadgarstki i zapamiętany obraz przesuwam w bok.
Zielona bryza pełna świeżości, zgaszone neroli, pozbawione tej goryczki która nie zawsze ładnie układa się na mojej skórze. Przez kilka chwil, ta typowo męska mieszanka drażni nos nieprzewidywalnością. Dając jej czas na zbliżenie z ciepłem mojego ciała pojawia się orzeźwiający duet, w którym mieszają się korzenne i drzewne nuty. Red Sea nie jest pozbawiony ciepła, lecz świeżość, którą wydobywa moja skóra sprawia, że nie wybrałabym go na mroźne dni. Jego piękno poczułam, gdy temperatura zjechała poniżej zera. 


Jak mógłby się rozwinąć podczas typowo polskiej zimy? :) Przedziwna kombinacja i wybór jak na mnie. Do tej pory na chłodne dni wybierałam wszelkiego rodzaju otulacze pełne słodyczy, których oparami mogłam się rozgrzewać. Tutaj jest inaczej, niemniej kompozycja robi swoje i sięgam po nie z obsesyjnym pragnieniem. Czy mogłam to przewidzieć? Raczej nie, ba! pewnie gdybym starannie przetestowała te perfumy nie kupiłabym ich, potem żałując. Taki dysonans.


Ciekawostka, o ile stosowanie nadgarstkowe wydobywa różę, którą czuję mocno i wyraźnie, tak podczas użycia globalnego ona gdzieś zanika. Zanika na dobre i chyba po raz pierwszy z tego się cieszę :) Długo testowałam te perfumy, by mieć tę pewność. I mam :D
Trwałość i projekcję oceniam na bardzo dobrą.

Nuty głowy: neroli, nuty kwiatowe
Nuty serca: róża, irys, cynamon, nuty przyprawowe, goździk
Nuty Bazy: drzewo sandałowe, piżmo, nuty drzewne
źródło - http://www.fragrantica.pl/perfumy/M-Micallef/Les-4-Saisons-Red-Sea-4728.html

Zaskakujący zapach :)Pozdrawiam serdecznie :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...