Alpha-H Balancing Cleanser with Aloe Vera


Alpha-H, firma pochodząca z Australii i jej Balancing Cleanser with Aloe Vera zainteresowała mnie Heavenrain, która wie co dobre :))) poza tym wspominała o tym produkcie na blogu wielokrotnie. Mamy zbliżone podejście do pielęgnacji i pomyślałam, że chyba jednak warto zgłębić ofertę Alpha- H. Intuicja dobrze mi podpowiedziała. Dzisiaj opowiem Wam o swojej przygodzie z Alpha-H Balancing Cleanser with Aloe Vera.

Od dawna trzymam się oczyszczania dwuetapowego, oddzielam demakijaż od oczyszczania i w związku z tym lubię mieć różne produkty do mycia twarzy pod ręką. Z reguły wybieram zestaw, który spełnia swoją rolę w oparciu o dzień lub noc. Wszystko jest uzależnione od formuły kosmetyków. Najczęściej lekkie żele, pianki zostawiam na rano, kiedy przed nimi nie ma większego wyzwania, natomiast olejki, balsamy, kremowe produkty lubię mieć podczas wieczornego rytuału. Kiedy sięgałam po Balancing Cleanser with Aloe Vera nie do końca byłam pewna czego się spodziewać. Producent opisuje go „ A gentle cream lotion” oraz widzimy informację „This non – greasy cleanser Has a 3- In-1 action”.


Jeżeli nazwę go kremowym mleczkiem o śmietankowej konsystencji pozbawionym tłustości, będzie on opisem najbliższym moim odczuciom. Nie spotkałam się do tej pory z podobną formułą. Jest bardzo delikatna, niezbyt gęsta, gładko rozprowadzająca się na skórze. Nie używam do żadnej ściereczki ani płatków kosmetycznych, zmywam po prostu przy pomocy dłoni i ciepłej wody.

Zwyczajnie niezwyczajna biała maź, która nie charakteryzuje się żadnym specjalnym zapachem (dla mojego nosa jest on neutralny), nie pieni się w kontakcie z wodą, na skórze rozprowadza się bardzo przyjemne i bezproblemowo (ma bardzo dobrą przyczepność, nic nie spływa z twarzy). Najważniejsze, nie zostawia warstwy okluzyjnej i jednocześnie nie zaburza naturalnej warstwy hydrolipidowej. Jest bardzo delikatny. Wydajny.


Skład jest bardzo zwyczajny, wręcz ascetyczny bym powiedziała ;) Nie znajdziemy tutaj wiązanki składników obiecujących "bógwieco". Prozaicznie INCI i odnoszę wrażenie, że w tej prostocie dlatego tkwi taka siła.


Bywa dostępny w różnych pojemnościach/opakowaniach od tego zależy rodzaj dozownika (lub jego brak). Sama wybieram opcję dwupaków. Wtedy jest to praktyczna tuba z miękkiego tworzywa, którą pod koniec rozcinam a dzięki konsystencji produktu nie mam żadnych problemów z wydobyciem go do końca.


Ceny są uzależnione od pojemności; 200 ml - £25.00

Do podzielenia się swoimi uwagami czekałam ponad 5 miesięcy i dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej uniwersalnych (a zarazem bardzo skutecznych) produktów do mycia twarzy z jakimi miałam do czynienia. Jedyny minus, który odnotowałam, to w okresie kiedy moje obszary naczynkowe stają się bardziej suche, to podczas użycia, tuż po zastosowaniu pojawia się delikatne uczucie ściągnięcia. Dlatego też staram się od razu sięgnąć po tonik, który przynosi natychmiastowe ukojenie. Za to kiedy skóra jest np. podrażniona, pojawiają się stany zapalne, grudki i inne atrakcje związane z rosacea Balancing Cleanser with Aloe Vera staje się moim wybawieniem. Odnoszę tez wrażenie, że podczas regularnego stosowania wpływa na kondycję cery. Strefa T mniej się przetłuszcza, rumień jest mniej widoczny i kiedy zmywam go z twarzy skóra ma równomierny koloryt, jest ukojona. Gdybym nie poznała OSKIA Renaissance Clenasing Gel, to kremowy balsam Alpha H stałby się moim numerem 1, a tak zajmuje pozycję zaraz po nim ;) Niebawem pojawi się wpis o żelu OSKIA i choć nie można porównywać ze sobą tych dwóch produktów, ponieważ każdy jest zupełnie inny, to moja skóra mówi sama za siebie. Balancing Cleanser with Aloe Vera lubię mieć zawsze na stanie, uniwersalny a zarazem skuteczny, który w pełni wywiązuje się ze swojego zadania i czyni to, co do niego należy. To dzięki niemu sięgnęłam po Oskię, ponieważ pokazał ILE dobrego może zdziałać tak podstawowy produkt jeżeli dobierzemy go na zasadzie idealnego dopasowania.

Mocne 4/5 :)

Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...