Lush Rosy Cheeks Fresh Face Mask


W swojej pielęgnacji preferuję maski, które są łatwe i szybkie w użyciu. Nie wymagają dodatkowego mieszania i kombinacji. Jestem wygodna :D Rosy Cheeks zainteresowała mnie dzięki zawartości kalaminy (podobnie jak Catastrophe Cosmetics oraz czyścik Aqua Marina - oba produkty posiadają kalaminę w składzie) i dzisiaj postanowiłam podzielić się wrażeniami odnośnie Rosy Cheeks.


Przyznam się, że poza kalaminą moją uwagę przyciągnął delikatny zapach róż (nazwy też są bardzo pomysłowe), aromat nie jest on intensywny, ale zdecydowanie umila czas podczas nakładania. Z racji, że te maski mają krótki termin ważności (ok. 3-4 tygodni i staram się zawsze sprawdzać daty przed zakupem) dzielę na małe porcje i mrożę. Robię tak od lat, bo moja przygoda z ofertą Lush trwa już naprawdę długo i ta metoda po prostu mi się sprawdza.


Konsystencja gęsta, sztywna i zbita ale świetnie współpracuje z pędzlem syntetycznym (używam od paru lat pędzla Donegal, który został kupiony w celu nakładania alg i został ze mną. Stri :* pozdrawiam :)) to nadal ten sam pędzel :D). Przyjemnie nakłada się na skórę i podczas zastygania tworzy elastyczną warstwę, którą wystarczy delikatnie zwilżyć w celu całkowitego usunięcia i dobrze jest sięgnąć po pomocnika. Używam gąbki Konjac lub bawełnianego jednorazowego płatka. Samymi dłońmi też ją usuniemy, ale potrwa to dużo dłużej.

I w tym momencie czar pryska.


Po zmyciu skóra jest szorstka i matowa, brakuje mi uczucia ukojenia jakie mam np. w przypadku Catastrophe Cosmetics. Co prawda skóra zyskuje na ujednoliconym kolorycie, zwężonych porach ale nie ma tego WOW. Udana formuła, aromatyczna woń, lecz to za mało. Wydaje mi się, że z tej maski mogą być zadowolone osoby z cerą tłustą, które w pełni docenią właściwości kaolinu oraz pozostałej załogi. Dla mojej dojrzałej cery z rosacea nie jest ona spełnieniem marzeń. Dlatego też kiedy się na nią decyduję, nakładam wyłącznie na strefę T (niech żyje wymiana pustych opakowań :D)


75 g w cenie £7.50

Pozdrawiam serdecznie :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...