Pielęgnacja specjalna Pharmaceris R * CALM-ROSALGIN Krem redukujący zaczerwienienia na noc


Pielęgnacja specjalna, to seria skupiająca się wokół zabiegów/produktów które poświęcone są cerze naczyniowej z trądzikiem różowatym. Wielokrotnie to podkreślam, ponieważ nie lubię iść na skóry i poza tym, że skóra jest bardzo wrażliwa, skłonna do podrażnień i alergii, to priorytetem jest odpowiednie podejście do najważniejszego problemu.

O serii Pharmaceris R miałam już okazję wspominać nie jeden raz, tutaj znajdziecie więcej /pełna recenzja serii/

Miesiąc temu otrzymałam od firmy kolejny pakiet 
w skład którego wchodziła nowość:

CALM – ROSALGIN Krem redukujący zaczerwienienia na noc /pełen opis/
Od razu zaznaczę, że tego typu produkty traktuję jako jeden z poszczególnych etapów w mojej pielęgnacji. Nie liczę na niesamowite działanie poprzedzone trzęsieniem ziemi bądź w stylu, że jeden produkt stanie się św. Graalem. To nie tędy droga. Dlatego też po raz kolejny posłużę się częścią tekstu, który już został zamieszczony na moim blogu.


Wspomnę też o bardzo ważnej sprawie, która jest wielokrotnie pomijana podczas recenzowania, dzielenia się wrażeniami itd. produktów przeznaczonych dla cer naczynkowych, ze skłonnością do naczynek, rumienia, trądziku różowatego i mogłabym dalej wymieniać. Jednym słowem powiedzmy, że chodzi o grupy docelowe związane z tym problemem.
Każda pielęgnacja zależy od indywidualnych uwarunkowań, potrzeb skóry i jej reakcji. Nie ma czegoś takiego jak produkt idealny, produkt CUD. Co więcej, liczy się kompleksowe podejście do tematu, profilaktyka a nie pojedynczy produkt.
Dobrze dobrana pielęgnacja jest naturalnym uzupełnieniem dla wspomagania leczenia.
Kosmetyki "na naczynka" to nie leki posiadające działanie terapeutyczne. Kosmetyki "na naczynka" to produkty pomocnicze.

Calm – Rosalgin, to dobry produkt uzupełniający i nieźle sobie radzi podczas regularnego stosowania. Krem ma bogatą konsystencję i uważam, że dla bardzo suchej lub mocno przesuszonej cery może okazać się dobrym produktem nie tylko na noc, ale także i na dzień. W moim przypadku w rachubę wchodzi wyłącznie stosowanie zgodne z zaleceniami marki, czyli na noc.
Po miesiącu stosowania dzielę się pierwszymi wrażeniami. Na pełną ocenę jest za wcześnie.

Przyznam, że pomyślałam o słabej wydajności, ale kiedy spojrzałam w kalendarz uzmysłowiłam sobie, że to JUŻ miesiąc. Czas ucieka niespostrzeżenie.


Opakowanie charakterystyczne dla marki Pharmaceris, praktyczny dozownik. Pojemność 30ml w cenie ok. 40zł


Wydajność: dobra, po miesiącu regularnego stosowania pozostało ok. ½ opakowania.

Działanie i efekty. Z racji, że jest to dla mnie jeden z produktów uzupełniających stwierdzam, że dobrze współpracuje z ekoAmpułkami, serum Azelac RU oraz Hydra Cool Serum. Jest dobrym zabezpieczeniem dla tego typu produktów i uważam. Jeżeli nie sięgałam po sera, to pod krem stosowałam emulsję Rozex.

Czasami większe problemy z grudkami mam w momencie okresu, zmiany hormonalne robią swoje i tutaj zauważyłam, że bardzo dobrze radzi z łagodzeniem tego typu wykwitów. Co więcej dużo szybciej znikają, były w mniejszych skupiskach a widoczne zaczerwienienia wokół nich zaczęły zanikać.

Dobre właściwości nawilżające, natłuszczające, kojące. Dobrze sobie radzi z podrażnieniem, uczuciem pieczenia. Czy zmniejszy widoczność naczynek? Wątpię, choć też wiele zależy z jaką widocznością mamy do czynienia. Jest za to duży potencjał i przy regularnym stosowaniu przy odpowiednim zestawie może pomóc wyciszyć obszary naczynkowe.

Podsumowując: Jest to dobry produkt, który z pewnością zacznę kupować. Wcześniej wykorzystywałam do pielęgnacji dzień/noc Lipo i Hydro Rosalgin, teraz śmiało mogę zastąpić go zestawem: Hydro i Calm Rosalgin plus żel Puri Rosalgin, który stanie się niczym tzw. dream team :) Na pewno pojawi się szczegółowa recenzja z mojej strony.

Kto miał do czynienia z tym kremem? A może sięgacie po inne zestawy? Dajcie znać koniecznie, bo w tej materii nigdy dość nowinek. Zwłaszcza takich, które niosą ze sobą faktyczne działanie i efekty.

Pozdrawiam :)
*oznacza Recenzję sponsorowaną, która jest oznaczona etykietą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...