Mythos Terapeutyczna maska do włosów – SojaDługo odkładałam recenzję tej maski, głównie dlatego że jedno opakowanie nie przyniosło zbyt wielu wniosków i gdyby nie prezent od przyjaciółki w postaci drugiego opakowania nie wiem, czy doczekałaby się pełnej recenzji. Jest to dobry produkt, dla osób które nie mają większych problemów z włosami i szukają czegoś z przyjemnym składem oraz działaniem doraźnym. Dlatego też jedno opakowanie nie pokazało większej mocy działania, dopiero drugie stało się jakby przedłużeniem/utrwaleniem podczas regularnego używania.W czasie stosowania maski Mythos odstawiłam pozostałe produkty do pielęgnacji włosów i przez kilka tygodni bazowałam wyłącznie na niej oraz na szamponach firmy BioKap.

Aktualna charakterystyka moich włosów (stan włosów z jakim borykam się od ponad roku):

-wysokoporowate (tutaj bardzo przystępnie zostały opisane włosy wysokoporowate pozbawione odpowiedniej pielęgnacji, a od siebie dodam, że pomimo dużych zmian i tak nadal wiele tych wytycznych pozostało. Jednak wiem, że stosowane leki utrudniają zadanie)
-długość do ramion
-regularnie farbowane od ponad 15 lat
-posiadają tendencję do skrętu, falowania
-przy wysokiej wilgotności powietrza pojawia się puszenie i nagle każdy włos żyje własnym życiem ;)
-cienkie i delikatne, mają skłonność do łamania się i kruszenia. Walczę o przywrócenie odpowiedniego nawilżenia.Kilka słów na temat maski. Opakowanie, to klasyczna tuba z dość miękkiego tworzywa o poj. 150 ml w cenie 29zł/obecnie jest promocja 23,20zł http://flax.com.pl/terapeutyczna-maska-do-wlosow-soja.html bądź stacjonarnie - http://flax.com.pl/sklepy

Konsystencja przypomina średnio gęsty budyń. Dobrze nanosi się na włosy, wydajna. W moim odczuciu przyjemny ziołowy - słodki aromat, który przez jakiś czas utrzymuje się na włosach.


Działanie maski w przypadku moich włosów zaczęłam zauważać i odczuwać wyłącznie podczas dłuższego zastosowania oraz kiedy była nałożona na całą długość włosów łącznie ze skórą głowy. Do tego trzeba dołożyć jeszcze czas – min. 30 minut pod ręcznikiem. Zanim jednak dotarłam do takiej kombinacji zdążyłam zużyć pierwsze opakowanie i nie sądzę abym wróciła do niej z własnej woli. Dlatego prezent został powitany z radością. Kolejne opakowanie przy każdorazowym użyciu przynosiło dobre efekty, które może nie były długotrwałe, lecz odczuwałam różnicę. Pomimo to nie sądzę abym kiedykolwiek sama sięgnęła po ten produkt. Słabe działanie oraz specyficzna forma zastosowania nie do końca wpisują się w moje potrzeby i... Muszę przyznać, że o wiele bardziej wolę maskę Regeneracja z P&R.


To, czego najbardziej brakowało mi w tym produkcie:
- większy poziom nawilżenia, wygładzenia
- długotrwałego efektu, ponieważ po zużyciu dwóch opakowań kondycja włosów poprawiła się jedynie podczas stosowania. Po odstawieniu bardzo szybko wracałam do punktu wyjścia.

Plusem jest:
- udany skład INCI
- opakowanie, konsystencja
- cena

Pod etykietą Mythos znajdziecie pozostałe recenzje moje autorstwa oraz Recenzje Gościnne srebrnejLENTI :)

Czy któraś z Was ma podobny problem z włosami do moich i może podzielić się produktami do pielęgnacji włosów, które używa od dłuższego czasu z dobrym skutkiem? :)
Pozdrawiam :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...