Cell Fusion C Papaya Granule Peels, peeling enzymatyczny /recenzja/
Peelingi enzymatyczne odgrywają dużą rolę w mojej pielęgnacji, przyczyna jest prosta. Cera z naczyniowa z rosacea, która jest bardzo wrażliwa i chimeryczna wymaga specjalnego traktowania. Dlatego też stawiam na łagodne aczkolwiek skuteczne preparaty. 

Moim faworytem jest peeling Kanebo /recenzja/ ale pomyślałam, że dobrze będzie poszukać produktów, które nie ustępują działaniem a stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Spotkałam się także z opiniami, że peeling Papaya Granule Peels koreańskiej marki Cell Fusion C, to niemalże odpowiednik dla proszku Kanebo. Pomyślałam, że warto spróbować i przekonać się na własnej skórze :)

Zastosowanie jest identyczne, czyli możemy ubić pianę w wyniku połączenia proszku z wodą a potem nałożyć ją na skórę i wykonać masaż bądź wysypać odrobinę proszku na zwilżona dłonie, by okrężnymi ruchami masować twarz przez kilka minut. Ja wybieram to drugie rozwiązanie, które jest dla mnie dużo wygodniejsze - aczkolwiek pierwszy wariant był pomocny przy takich produktach jak Dermalogica Daily Microfoliant oraz Indeed Laboratories Facial Powdered Exfoliator /recenzja/


Papaya Granule Peels ma poj. 50g i muszę przyznać, że jest wydajny (starcza mi na ok. 6 miesięcy). Cena w zależności od miejsca to ok. 100 PLN - swoje pierwsze opakowanie kupiłam w sklepie internetowym Kosmetologonline /link/ kolejne już gdzie indziej, ale ofertę marki znajdziecie na Sklep Estetyka bądź Topestetic (ceny są identyczne)


Opakowanie ze sztucznego tworzywa z niewielkim otworem, który "robi" za dozownik jest całkiem dobrym rozwiązaniem.
Jedynymi minusami są:
- z biegiem czasu podczas użytkowania ścierają się napisy oraz fakt oswojenia dozowania ;)


PAO to 12 miesięcy, do tego kartonik na którym znajdują się wszystkie wymagane informacje.

Jak widać na poniższych zdjęciach biały proszek składa się z maleńkich granulek, które są bardzo delikatne i nawet przy lekko wilgotnej skórze nie wykazują się drapiącymi właściwościami. Co więcej gdyby nie charakterystyczny kolor peelingu Kanebo trudno byłoby je odróżnić.


Działanie. Nie mam do niego zastrzeżeń, ponieważ produkt mogę stosować przez cały rok. Warto też pamiętać, że im dłużej będzie wykonywany masaż tym mocniejszy będzie efekt/działanie peelingu. W zależności od cery i jej charakterystyki dopasujmy to do własnych potrzeb.Peeling skutecznie oczyszcza, wygładza i poprawia teksturę oraz koloryt skóry. Mogę sięgać po niego w dowolnym momencie bez obaw - delikatny, nie podrażnia a jednocześnie zapewnia mi bardzo dobry efekt złuszczania.Ciekawa jest zależność dotycząca wydajności peelingów, gdy porównać Kanebo z Cell Fusion C. Proszek Kanebo ma 40g i starcza mi na ponad 10 miesięcy regularnego stosowania, natomiast Papaya Granule Peels ma 50g i w moim przypadku starcza na ok. 6 miesięcy. Mam wrażenie, że jest znacznie mniej wydajny, choć używany i stosowany tak samo. Nie traktuję to jako minus, ponieważ różnica w cenie jest duża, a z kolei efekty po zastosowaniu identyczne.

Cell Fusion C Papaya Granule Peels, to dobrej klasy peeling enzymatyczny w niewygórowanej cenie który działa zgodnie z przeznaczeniem. Warto poznać, jeżeli szukasz tego typu produktów :) Niebawem na blogu pojawi się jeszcze jeden ekonomiczny produkt tego typu. Kanebo nadal zajmuje czołową pozycję, ale Papaya Granule Peels rozszerzyło listę moich ulubieńców.

Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, każdy z nich sprawia że TO miejsce ożywa dzięki WAM!
Jeżeli jeśli chcesz zaprosić mnie na swoją stronę, nie wklejaj linków w komentarzach. W wolnej chwili zajrzę z chęcią do Ciebie :)
Zastrzegam sobie prawo do usunięcia reklamowych postów, które zostaną zamieszczone bez mojej zgody.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...